Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

zde si můžete rezervovat stroj podle vašeho času a chuti

Hlavní strana Úvodní stránka Novinky Úvodní stránka Příspěvky z FKSP fondů
Hlavní strana Úvodní stránka Novinky Úvodní stránka Příspěvky z FKSP fondů

Příspěvky z FKSP fondů


10.1.2017

Příspěvky z FKSP fondů
Vážené dámy, 

máte v práci fond FKSP? Nebo Vám zaměstnavatel dává bonus a nevíte jak jej vyčerpat? 
Nečekejte až Vám příspěvek propadne a využijte jej na zakoupení kreditů na cvičení u nás.

Podrobné informace získáte na recepci v našem studiu a čerpání z fondu pro Vás zajistíme do 24 hod.

Zde výňatek informací o fondech FKSP pro Vaši informaci:

FKSP je Fond kulturních a sociálních potřeb, tento fond zřizují ti zaměstnavatelé, kteří jsou organizační složkou státu (například ministerstva), státní příspěvkovou organizací nebo příspěvkovou organizací zřízenou územními samosprávnými celky. Pravidla, podle kterých titozaměstnavatelé FKSP vytvářejí, a základní rámec pro výdaje z tohoto fondu upravuje vyhláška ministerstva financí č. 114/2002 Sb., v platném znění. O použití peněz z tohoto fondu spolurozhoduje odborová organizace, pokud u zaměstnavatele působí.

Zaměstnanec nemá na poskytnutí příspěvku z FKSP žádný právní nárok, nemůže si ho tedy vynucovat; nicméně i v případě FKSP by měla platit zásada rovnosti mezi zaměstnanci, tedy že by pro zaměstnance na obdobných pracovních pozicích měla platit stejná pravidla.

Fond v podstatě slouží k poskytování příspěvků, které jsou zaměstnanci vnímány jako takzvané benefity. Jedním z nejběžnějších je poskytování příspěvku na stravování. Příspěvek je využíván také na úhradu zdravotních plateb, ale také k úhradě masáží, aerobního cvičení, welnessu atd.

Dalším z velice častých benefitů bývá příspěvek na rekreaci zaměstnance a jeho rodinných příslušníků, a to buď v zařízení ve vlastnictví zaměstnavatele, nebo i jinde. Z fondu lze poskytnout příspěvek i na tuzemský či zahraniční zájezd víkendové, lázeňské, relaxační nebo wellness pobyty.