Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

zde si můžete rezervovat stroj podle vašeho času a chuti

Hlavní strana Úvodní stránka Cvičení
Hlavní strana Úvodní stránka Cvičení

TIPY A RADY

Jak probíhá trénink?

Ve Vacu ACTIVE probíhá 30-ti minutový trénink formou pružné a plynulé chůze na běžeckém pásu. Problémové partie (boky, břicho, hýždě, stehna) se při tréninku nachází v podtlakové komoře, která je utěsněná neoprenovou sukýnkou. V této komoře vzniká vakuový systém, který vytváří nízký atmosférický tlak. 
Tímto procesem dochází k aktivnímu prokrvení problémových partií, k rychlému spalování tuků a pozitivně působí proti pomerančové kůži neboli celulitidě. Střídavým podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, odvádí tuk z tukových buněk ke svalům a zde je možno tuk spálit. Podtlakem se při cvičení rozšiřují cévy, aktivuje lymfatický systém a tím dosáhneme odplavování škodlivin z těla ven (toxické látky z buněk a mezibuněčného prostoru - z kůže, podkoží a svalů). 
V další fázi při cvičení dochází ke zbavování nadbytečných kalorií, tvarování postavy, zlepšení fyzické kondice a zvyšování sebevědomí
Krom podtlakového systému je aktivován i systém InfraRed, který účinky podtlakového (vakuového) několikrát znásobí.

Optimální tepová frekvence

Při tréninku je velmi důležitá tepová frekvence, kterou je nutné si po celou dobu 30-ti minut sledovat na monitoru. Je dobré setrvávat v takzvaném aerobním režimu, kdy intenzita pohybu činí 65 % z maximální tepové frekvence (MTF). Tepová frekvence se mění s věkem a určí se podle jednoduchého vzorce: OTF = (220 - věk) x 0,65, kdy nejúčinnější výsledky jsou zaznamenávány při tepové frekvenci okolo 120 - 140 tepů za minutu (při této tepové frekvenci jsou energetické potřeby organismu kryty z 80 % tuky a jen z 20 % cukry, což je důležité pro maximální výsledky).
Vedle zobrazované TF vidí uživatel i spálené kalorie, kolik kilometrů ušel plynulou chůzí, jakou rychlostí, momentální podtlak a sílu InfraRed. Na ovládacím panelu si uživatel může regulovat rychlost a sklon pásu, zátěž, podtlak i sílu InfraRed, nebo dá přednost speciálním - již přednastaveným programům, dle cílů kterých chce dosáhnout. V případě využití přednastavených programů, již nic neregulujeme a plně se můžeme soustředit na aktivitu.


Anticelulidní kosmetika

Před zahájením tréninku doporučujeme použít na problematické partie speciální anticelulitidové hydratační krémy, které podpoří intenzivnější prokrvení podkožní vrstvy, zmírní celulitidu, urychlí spalování tuků, zpevní a vyhladí pokožku. Jsou určeny pro lepší výsledky aerobního cvičení. Po ukončení tréninku se kůže stává pevnější a pružnější. Podtlakové zařízení doporučujeme pro klienty od 15 let.

Co si vzít na sebe ? 

Do přístroje se oblékněte nejlépe do šortek a bavlněného trička. Na nohy lehké sportovní boty s hladkou podrážkou a s sebou si vezměte ručník.


Co a jak pít?

Dodržujte pravidelný pitný režim. Vzorec (hmotnost : 8) x 0,3 = ? litrů tekutin. Pro zvýšení účinku můžete použít nápoje s Carnitinem - spalovačem tuků. 
Během 30min tréninku ve Vacu InfraRed vypijte alespoň 0,5 l nápoje či neslazené minerální vody.


Co a Jak jíst ?

Poslední jídlo doporučujeme jíst nejpozději 60minpřed tréninkem a to uhlovodany (rýže, brambory, těstoviny nebo müsli, popřípadě jen ovocný salát). Po aplikaci počkat 60min. a pak bílkoviny (ryby, maso, drůbež nebo tofu např. se zeleninou). Čím zodpovědněji upravíte jídelníček (omezíte tuky a jednoduché cukry, poslední jídlo alespoň 4hod. před spánkem, jezte pomalu a uvidíte tu změnu - budete nasyceni polovinou toho, co by jste snědli ve spěchu!)


Komu neni Vacu Infra určen ?

Níže uvedené kontraindikace se týkají pouze podtlakového programu. Program InfraRed lze po konzultaci s ošetřujícím lékařem využít i při těchto obtížích.
 • Povrchový nebo hluboký zánět žil na dolních končetinách
 • Trombóza, nádorová onemocnění
 • Srdeční infarkt a mozková cévní příhoda
 • Lymfedém dolních končetin
 • Jakákoliv nedostatečnost jaterní, ledvinová a srdeční
 • Zánětlivá onemocnění
 • Cukrovka, Hemeroidy
 • Těhotenství
 • Vysoký krevní tlak (pokud není kompenzován léky)
 • Hyperpigmentace, exematická dermatitida a bércové vředy

Podtlakové přístroje prošli dlouhodobým testováním na Klinice pro sportovní medicínu. Sledování proběhlo na několika skupinách lidí různých věkových skupin, různých úrovní fyzické zdatnosti a procent tělesného tuku. Účastníci prošli antropometrickým vyšetřením. Výsledky testů jasně naznačují, že se spotřeba kyslíku, výdej energie a kyslíková ventilace při cvičení při sníženém atmosférickém tlaku zvyšují. 
Výdej energie se zvyšuje až o 50 % ve srovnání s chůzí na běžeckém pásu bez použití vakua a o 70% s použitím vakua + InfraRed. 

Tuk se začíná spalovat za kratší dobu a únava svalů není pozorovatelná tak brzy, protože kyselina mléčná, která se vyvíjí ve svalech při námaze, se odstraňuje a metabolizuje mnohem rychleji. Vacu InfraRed je vhodný nejen pro širokou veřejnost, ale i pro regeneraci sportovců a sportovkyň.


ÚČINKY VACU ACTIVE

 • rychlé spalování tuků
 • zlepšení krevního a lymfatického oběhu
 • lepší průtok krve (kůže se stává pevnější a pružnější)
 • odstranění celulitidy
 • redukce hmotnosti
 • formování postavy
 • zlepšení fyzické kondice
 • řešení kožních potíží (léčba infračerveným zářením)
 • rychlé odstranění toxinů a škodlivých látek z těla
 • odstranění syndromu „studených nohou"
 • revitalizace kardiovaskulárního systému
 • potlačení bolesti - systémová léčba zranění, chronických a neurologické příznaků revmatoidního původu
 • Antiaging (zpoždění procesu stárnutí pokožky)
 • Na přístroji mohou cvičit i klienti s křečovými žílami


Možnosti volby programu:

 • VACU + INFRA – (možnost 5 variant nastavení)
 • POUZE VACU – (možnost 5 variant nastavení)
 • POUZE INFRA – (možnost 5 variant nastavení)

U každé varianty je první program manuální, který je určen pro začínající klienty cvičící na těchto strojích. Ostatní programy jsou již přednastaveny a není potřeba nic regulovat.

FÁZE TRÉNINKU

  Nedostatečný pohyb
  Nesprávné stravovací návyky (vysoký příjem tuků)
  Nedostatečný příjem tekutin
  Hormonální vlivy (antikoncepce atd.)

Celulitida - progresivní degenerativní změny podkožního tukového vaziva specifických partií (stehna, hýždě, boky, břicho, paže). Jednoduše řečeno dochází k ochabování kožní vazivové tkáně a zároveň ke zbytňování tkáně tukové, což se následně projevuje jako tzv. „pomerančová kůže".
K ochabnutí vazivové tkáně dochází působením hormonů estrogenu a progesteronu produkovaných tělem nebo dodávaných zvenčí (potrava, antikoncepce).
Zbytňování tukových buněk je zase způsobeno nedostatečnou funkcí lymfatického (mízního) a krevního systému. Oba systémy jsou podporovány pohybem svalů, jako tzv. „svalovou pumpou".
Lymfatický systém se stará o odstraňování odpadů látkové výměny a při špatné funkci se odpady hromadí v tukových buňkách. Krevní oběh zajišťuje transport tuků z těchto buněk do buněk svalových, které ho dokáží spalovat. Nedostatečná funkce lymfatického systému a nedostatečné prokrvení podkoží tedy způsobuje nadměrné hromadění tuků v těle.


Co se dějě během tréningu ? 


  Zlepšení toku krve a lymfy
  Transport živin a kyslíku
  Aktivace metabolismu tuků
  Stimulace produkce kolagenu
Programově řízeným podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, neboť jedině tam je možno tuk spálit.

V průběhu aplikace je monitorována tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení, kdy je spotřeba energie hrazena z 80 % tuky a pouhých 20 % tvoří cukry.  Podtlakem je aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin. Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy pozitivně působí proti pomerančové kůži.
Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější.


Po sérií tréninků

  Pevnější a pružnější kůže
  Odstranění celulitidy
  Zformování postavy
  Zrychlený metabolismus
  Redukce hmotnosti
  Odstranění syndromu "studených či oteklých" nohou


Nárazová terapie minimálně 20 aplikací 3 x týdně po dobu 6 týdnů pro maximální „nastartování" látkové přeměny. Výsledky jsou viditelné již po 10 aplikacích (dochází k vyhlazování kůže i centimetrovým úbytkům).
Cvičení trvá pouze 30 minut, ale je to dostačující. V běžné atmosféře dochází při cvičení ke spalování tuků ve svalech po 20-30 minutách. Ve Vacu InfraRed se tato doba zkrátí více než o polovinu.
Doporučuje se 10-ti minutové zahřátí organismu před samotnou aplikací (rotoped, běžecký pás atd.). Klientka potom využije maximálně čas aplikace a dochází ke spalování tuku od první minuty. V případě „studeného" startu se tak děje až od 6. - 10. minuty.